Kaymakamımız Sayın Mehmet ÖZTÜRK 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Kaymakamımızın Mesajı;
 
15 Temmuz gecesinin karanlığından 16 Temmuz sabahının aydınlığına bizleri kavuşturan Rabbimize şükürler olsun. Ne kadar şükretsek azdır. Çünkü Rabbim ülkemizi büyük bir beladan, büyük bir kaostan, büyük bir hıyanetten kurtarmıştır.
 “Bu bayrak inmez bu ezanlar susmaz” diyen göğsü iman ve vatan sevgisiyle dolu vatandaşlarımızın dirayeti ve Allah’ın yardımıyla ülkemiz büyük bir uçurumun kenarından kurtarılmıştır. Dost görünümlü düşman ülkelerle, içimizdeki Müslüman ve vatansever görünümlü hainlerin tertiplediği bu kalkışma ile demokrasimize darbe vurulmaya çalışılmıştır. Zaten yakın tarihimiz incelendiğinde yapılan birçok darbe ile ülkemize büyük kayıplar verdirilmiş askeri, siyasi, ekonomik gelişimlerimiz sekteye uğratılmıştır. Bu oyunu sergileyenler ülkemizin ve milletimizin rahat bırakıldığında dünyaya hükmedebilecek bir yapıya sahip olduğunu bildikleri için tarih boyunca bizlerle uğraşmayı bir an bile aksatmamışlardır.
FETÖ ve işbirlikçileri bu ülkeyi kolaylıkla ele geçirebileceklerini zannettiler ve oyunlarını sahnelemeye başladılar. Onlar oyunlarını kurarken, alemleri yoktan var eden asıl oyunu sergiledi. Göğsü iman dolu milletimiz vatanı, milleti, dini, bayrağı, namusu için sokaklara döküldü. Tankların altına yattı. Silahlara göğsünü siper etti. Ogün sokağa dökülenler değerleri uğruna canından vazgeçti ve dünyaya örnek olacak “15 Temmuz Destanı”nı yazdı. 
Bu vesileyle 15 Temmuz Gecesi göğsünü hainlerin namlularına siper eden Şehitlerimize Allahtan rahmet, Gazilerimize sıhhat ve selamet diliyorum.